Trading View Göstergeler

TradingView, yatırımcılara ya da borsa kullanıcılarına finansal yatırım piyasasını analiz etmek ve yatırımcıların yapacakları yatırımlarında bilinçli seçimler yapmak için ihtiyaç duydukları tüm araç ve gereçleri sunan tarayıcı tabanlı bir yatırım analiz etme platformudur. Pek çok fazla insan TradingView Göstergeler platformları gibi platformlar kullanıma geçmeden önde borsa dünyasına gelişigüzel giriş yapmış ve çeşitli yatırım seçimlerini doğru bir şekilde analiz edemeyerek gerekli araçlara ve bilgiye sahip olmadığı için yapılan yatırımlarda oldukça fazla para kaybedilmiştir. Tüm bu olası olumsuz durumlardan ya da yapılan yatırımlardan oldukça büyük oranla kayıpların yaşanmaması için çeşitli uygulama ya da platformlar geliştirilmiştir. Geliştirilen bu platformlar, yatırım yapılan borsa piyasasının geçmiş dönemlerdeki fiyat indeksini, değişimlerini ve oluşabilecek değişimleri analiz ederek öngörüde bulunmaktadır. Böylece yatırımcılar için üretilen ve yatırımcıların ya da borsa kullanıcılarının daha fazla kazanmalarına, risklerini veya elde ettikleri fırsatları düzgün bir şekilde yönetmelerine ve tüm paralarını kaybetmemelerine yardımcı olmak için TradingView gösterge analizleri ile ihtiyaç duyulan her şeyi kullanıcılarına sunmaktadır.

TradingView gösterge analizleri ile birlikte finansal yatırım yapılan piyasalar ile ilgili gerçek zamanlı veriler kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. TradingView göstergelerde Ücretsiz üyeliğin grafik başına yalnızca üç gösterge sunması, yani yalnızca temel analize izin vermesi gibi sınırlamalarının olması ile birlikte, ücretsiz özellikler, yeni başlayan ve işlem analizinin inceliklerine adım atmadan önce borsa dinamiklerini öğrenmesi gereken kullanıcılar için mükemmel derecede kullanışlı bir platformdur. Göstergeler yatırım metalarının algoritma bazlı değeridir. Gösterge kendi meta enstrümanının düşüş ya da yükseliş hareketleri gösteren ve bunu yatırımcılar için analiz eden bir platformdur. Yatırımcılar grafikte göstergenin verileri ve yatırım yapılan metanın fiyatının hareketleri kıyaslayarak alım veya satım sinyalleri aramaktadırlar. Teknik göstergeler yani TradingView gösterge sistemleri ilgili borsa metasının geçmiş verilerini hesaplayarak küçük grafik şeklinde kullanıcısına göstermektedir. Analistler göstergelerin verileri inceleyerek fiyatın gelecek hareketleri öngörmeye çalışır ve yatırım sahiplerinin elde ettikleri kazancı yönetmelerine olanak tanımalarına yardımcı olmaktadır. TradingView Göstergeler hesaplama tekniklere ve hedeflere göre 3 ayrı kategorilere ayrılmıştır.

TradingView Gösterge Kategorileri

TradingView gösterge kategorileri üçe ayrılmıştır. Bunlar göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama ve hareketli ortalamanın yakınsaması şeklinde başlıklar altında toplanabilmektedir. Bunlardan en sık kullanılan ikisini sizler için kısaca açıklayalım.

Hareketli Ortalama geciken göstergelerin biri olarak belli zaman aralıkta yatırımcılar tarafından kullanılan metanın orta fiyatı bulunarak grafikte bulunduğu fiyatlara göre çizgiler çizmektedir. Hareketli Ortalama göstergeleri geciken göstergeler olduktan dolayısıyla fiyatın gelecek hareketleri öngörme için kullanılmaz, yalnız analiz ve tespitler için kullanılan bir gösterge biçimidir.
Göreceli Güç Endeksi ise fiyatın yönsel hareketin hızı ve değişimi hesaplayan gösterge fiyatın belirli bir kanalın içindeki hızlı yükseliş ve düşüşleri gösteren bir osilatördür. Fiyat kanalın alt kenara yakın gelirse veya onu geçerse enstrümanı fazla satılmış derler, çünkü RSI hesaplamalara göre satış hacimleri alış hacimlerden daha fazla, fiyat kanalın üst kenara gelirse veya onu geçerse enstrümanı fazla alınmış derler, çünkü göstergenin hesaplamalara göre alış hacimler satış hacimlerden daha fazla olmaktadır. Göreceli güç endeksi hareketli ortalamanın aksine yapmış olduğu incelemeler ve analizler ile gelecek veriler ile ilgili öngörülerde, tahminlerde bulunabilmektedir. Kripto para indikatörü Trader Analys 1 gün ücretsiz denemek için tıklayabilirsiniz!

TradingView göstergelerin ve herhangi bir piyasa analiz aracının temel taşı olan bu çoklu grafikler, verileri gerçek zamanlı olarak kullanarak çalışan bir platformdur. Tek ekran içerisinde birden fazla grafik sunan bu platform, pencereler arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan analizleri kolaylaştırır. Bu grafikler, piyasanın veya belirli varlıkların işlem hacmini gösteren TradingView hacim profili özelliği dahil, okunması kolay formatlarda veriler sunar. 100’den fazla gösterge ve 50’den fazla akıllı çizim aracıyla TradingView göstergeleri Elliot dalgaları, Fibonacci ve Gann düzeltmeleri ve özel gösterge şablonları dahil olmak üzere en popüler işlem yapma kavramlarını kapsamakta olup kullanıcılarının kullanımına açmıştır. Kullanıcılar trend çizgileri oluşturabilir, ihtiyaç duydukları öğeleri vurgulayabilir ve hatta el yazısı ile notlar alabilmektedir.

TradingView Gösterge analizleri ile yatırımcıların finansal borsalar üzerinden yapmış oldukları yatırımlarda oluşabilecek her hangi bir risklerin ya da fırsatların kolayca ve profesyonelce yönlendirilerek kazanç olarak kullanılması mümkün kılınmıştır. Sizler de finansal borsa yatırımları ile ilgileniyorsanız eğer yatırımlarınızı kontrol etmek amacı ile tradingview gösterge analizlerine başvurabilir ve kullanabilirsiniz.

TradingView Göstergeler

Kripto Para Sinyal Bulucu

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KEEP THE TERMS SIMPLE

A Collaboration PowerHous

Proin in mauris scelerisque risus nisl cras. Non dui nec vitaenunc. Nulla platea urna in.
Vitae augue pulvinar vitae, platea risus est. Gra vida odio est.

Join